رئیس اتاق بازرگانی قزوین: ارمنستان می تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به اروپا باشد

  • پنج شنبه, 28 مرداد 1395 ساعت 09:36
  • منتشرشده در اخبار اقتصادی
  • خواندن 244 دفعه
شناسهٔ خبر: 3744380 - 
قزوین- رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: ارمنستان با عضویت در اتحادیه اوراسیا مسیر بسیار مناسبی به عنوان دروازه صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای دیگر است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کشاورز قاسمی ظهر چهارشنبه در جلسه سفیر ارمنستان در ایران با استاندار قزوین گفت: در سفر یک روزه سفیر ارمنستان به استان قزوین برنامه های متعددی پیش بینی شده تا با ظرفیت های کشاورزی و صنعتی استان بیشتر آشنا شوند و بستر توسعه مناسبات فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین بیان کرد: بازدید از چند واحد صنعتی، نشست تخصصی با تجار و بازرگانان استان، بازدید از بناهای تاریخی و سرای سعدالسلطنه و نشست مشترک با اتاق بازرگانی در برنامه های امروز پیش بینی شده تا بتوانیم با رویکردها و توانمندی یکدیگر آشنا شویم.

کشاورز قاسمی تصریح کرد: یکی از ظرفیت های استان قزوین داشتن واحدهای دانشگاهی و علمی است که عصر امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با این مرکز بزرگ علمی آشنا خواهند شد تا در صورت لزوم برای تبادل دانشجو گفتگو شود.

عضویت ارمنستان در اوراسیا فرصت خوب تجاری است

وی اضافه کرد: عضویت کشور ارمنستان در اتحادیه اوراسیا فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم کالاهای ایرانی را از این مسیر به دیگر کشورها صادر کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهارداشت: صنعتگران و تولیدکنندگان استان قزوین آماده همکاری با تجار ارمنستان هستند و امیدواریم با شناخت بیشتر از وضعیت اقتصادی بتوانیم طرح های مشترکی را اجرایی کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم