صدور بیش از 4600 تن کالا از خراسان رضوی به ارمنستان و گرجستان

  • چهارشنبه, 05 آبان 1395 ساعت 09:28
  • منتشرشده در اخبار اقتصادی
  • خواندن 267 دفعه

مشهد- ایرنا- رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی یک و نیم سال گذشته چهار هزار و 617 تن کالا از این استان به کشورهای ارمنستان و گرجستان صادر شد.

 

ناصر بهزاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مقدار دو هزار و 40 تن کالا به ارمنستان و دو هزار و 577 تن به گرجستان صادر شده است.​ 
وی اظهار کرد: ارزش این میزان صادرات به دو کشور یاد شده چهار میلیون و 363 هزار دلار بوده است که از این مقدار دو میلیون و 794 هزار دلار به کشور ارمنستان و یک میلیون و 569 هزار دلار به کشور گرجستان صادر شده است. 
وی گفت: وجود سابقه مناسبات تجاری بین استان خراسان رضوی با ارمنستان و گرجستان موجب شد که هیات تجاری، بازاریابی از ایران با محوریت خراسان رضوی به منظور بررسی بازار و پیگیری بازارهای جدید و افزایش صادرات به کشورهای ارمنستان و گرجستان اعزام شود. 
بهزاد افزود: این هیات 18 نفره در زمینه های کاری لوله پلی اتیلن، کشاورزی و ادوات آن، صنایع غذایی، ساختمان و آب و فاضلاب، فولاد، بازرگانی، توریسم، نساجی، چرم، حمل و نقل، صادرات و واردات فعالیت می کند و سرپرستی آن را راضیه علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بر عهده دارد. 
وی اظهار کرد: هیات مزبور از دوم آبان ماه به ماموریت یاد شده اعزام شده و این ماموریت تا هفتم آبان ماه ادامه دارد.
وی گفت: در این سفر، در زمینه توسعه همکاریهای اقتصادی با بخش خصوصی و بنگاههای متوسط و کوچک و نیز همکاری با صنایع بزرگ این کشورها رایزنی خواهد شد و ملاقاتهایی با اعضای اتاقهای مشترک و بازرگانان بخش خصوصی و بازدیدهای صنعتی انجام می شود. 
بهزاد افزود: در مدت حضور این هیات در ارمنستان، فرصتهای صادرات در بخش خدمات و راهکارهای تقویت نقش واسطه های مالی و بانکها در تجارت بین دو کشور بررسی خواهد شد و در گرجستان نیز با توجه به کمبود خطوط تولید در این کشور، توسعه صنعت بسته بندی و انتقال خطوط تولید با سرمایه کم و راه اندازی این خطوط در گرجستان به منظور افزایش صادرات و واردات پیگیری می شود. 
وی ادامه داد: توسعه همکاریها در حوزه معادن به ویژه زغال سنگ، باریت، سیمان و تامین مواد خام و قطعات و ماشین آلات صنعتی گرجستان محورهای دیگر گفت و گو و رایزنیهای هیات ایرانی در گرجستان است. 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 آبان 1395 ساعت 09:34
  • اندازه قلم