دفتر منطقه آزاد ارس در شهر کاپان ارمنستان افتتاح شد

مسکو - ایرنا - دفتر منطقه آزاد اقتصادی ارس در جهت توسعه روابط تهران و ایروان و بر اساس توافق به عمل آمده بین مدیران منطقه آزاد ارس ایران و منطقه آزاد اقتصادی سیونیک در شهر کاپان ارمنستان افتتاح شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، دفتر سازمان منطقه آزاد اقتصادی ارس با حضور محسن خادم عرب باغی رئیس این سازمان در ساختمان مرکز توسعه و سرمایه گذاری استان سیونیک در شهر کاپان دایر شده است.
دفتر دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان امروز (پنجشنبه) در گزارشی به ایرنا اعلام کرد: مراسم افتتاح دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در کاپان با حضور نمایندگانی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، سازمان اجتماعی تجار و تولیدکنندگان ایرانی در ارمنستان، استاندار سیونیک، شهردار کاپان و دیگر مقام های استانی برگزار شد.
در این مراسم یادداشت تفاهم همکاری های تجاری بین مدیران منطقه آزاد تجاری ارس و سیونیک به منظور تقویت و توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور به امضای طرفین رسید. 
هدف از تاسیس این دفتر کمک به جذب گردشگر و سرمایه گذار ارمنی به ایران از طریق اطلاع رسانی و تسهیل و ارتقاء روابط تجاری به ویژه میان دو منطقه مرزی اعلام شده است. 
همچنین قرار است در آینده نزدیک دفتر مرکز توسعه و سرمایه گذاری سیونیک نیز در منطقه آزاد ارس ایجاد شود. راه اندازی خط اتوبوسرانی بین شهرهای جلفا و کاپان نیز از دیگر برنامه های مدیران این منطقه می باشد که قرار است به زودی دایر شود.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و 3 میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
این کشور با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان (جمهوری خودخوانده قره‌باغ) و در جنوب با ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم