باکو اتباع خارجی را از حضور در همایشی درقره باغ کوهستانی بر حذر داشت

  • شنبه, 06 شهریور 1395 ساعت 10:50
  • منتشرشده در اخبار سیاسی
  • خواندن 266 دفعه

به گزاش روز جمعه ایرنا ، حکمت حاجی اف سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به این که ارمنستان برنامه ریزی کرده است این همایش را در اواخر ماه اوت و اوایل ماه سپتامبر در منطقه قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان برگزار کند ، گفت ، اشخاص دعوت شده به این همایش را به احترام قوانین بین المللی و خودداری از سفر غیر قانونی به سرزمینهای اشغال شده جمهوری آذربایجان دعوت می کنیم . 
وی افزود : در غیر این صورت آن عده از اتباع خارجی که برای حضور در همایش یاد شده به قره باغ کوهستانی سفر کنند ، از سوی جمهوری آذربایجان عناصر نامطلوب اعلام خواهند شد . 
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین خودداری رجال سیاسی و اجتماعی از برخی کشورها برای حضور در این همایش آتی در قره باغ کوهستانی را قابل تقدیر خوانده است . 
حکمت حاجی اف اقدام ارمنستان برای برگزاری همایش بیست وپنجمین سالگرد جمهوری قره باغ کوهستانی در این منطقه تجزیه طلب جمهوری آذربایجان و دعوت از مقامات سابق ، رجال اجتماعی و نمایندگان پارلمان برخی کشورها برای حضور در این همایش را خراربکاری و لطمه ای به روند مذاکرات حل مناقشه قره باغ کوهستانی عنوان کرد .
وی افزود: این اقدام ارمنستان در شرایط حساس فعلی به تنش اوضاع در منطقه دامن می زند و هدف تبلیغ یک رژیم جعلی موجود در سرزمینهای اشغال شده جمهوری آذربایجان را دنبال می کند . 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم