اخبار ورزشی (51)

20 آبان 1395

به همت هیات کوهنوردی شهرستان رودبار و با حضور جمعی از پیشکسوتان رشته کوهنوردی و آرمان حداد هیمالیانورد گیلانی از فاتحین قله 4095 متری آراگاتس ارمنستان تجلیل شد.

نجاتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،اظهار کرد:در شش ماهه نخست سال 95 هیات کوهنوردی شهرستان رودبار با برنامه ریزی و صعود به قلل مختلف کشور یکی از هیات های پرکار کوهنوردی در استان گیلان بود.

رئیس هیات کوهنوردی شهرستان رودبار افزود:حضور پیشکسوتان در ورزش کوهنوردی نقطه عطفی برای همه ما در صعودهای گروهی است. 

وی در ادامه ضمن تجلیل از کوهنوردانی که در صعود به قله آراگاتس ارمنستان حضور داشتند،تاکید کرد:هیات کوهنوردی برای صعودهای فصل پاییز و زمستان نیز برنامه هایی دارد.

نجاتی خاطرنشان کرد:به همت هیات کوهنوردی شهرستان رودبار و با حضور جمعی از پیشکسوتان رشته کوهنوردی و آرمان حداد هیمالیا نورد گیلانی از فاتحین قله 4095 متری آراگاتس ارمنستان تجلیل شد.

وی یادآور شد:رستم محمدی،حمزه علی فروتن،ایرج حسین نژاد،علی رمضانی،داوود ساعی،فرامرز غلامی نیا، علی خالقی زاده و کاوه اسدی در این صعود برون مرزی حضور داشتند.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
26 شهریور 1395

چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران سه شنبه شب در مراسم ویژه ای با حضور حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد. 

به گزارش فرارو، دراین دوره از بازیها، ۸۰۰ ورزشکار از ایران، ارمنستان و گرجستان در ٩ رشته با یکدیگر رقابت می کنند. در مراسم افتتاحیه ، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، سجادی سفیر ایران در ارمنستان، نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، سفیر ارمنستان در تهران و رییس کمیته ملی کشور ارمنستان حضور داشتند.

به دلیل همزمانی این بازی ها با هشتاد و پنجمین سالگرد انتشار روزنامه ارمنی زبان آلیک، این بازی ها به نام این روزنامه نامگذاری شده است. 'عرش نیلگون، ارض آرام و میهن مقتدر' شعار این دوره از بازی های بازی های المپیک ارامنه است. 

درادامه تیم های شرکت کننده از شهرهای مختلف ایران و همچنین ورزشکاران حاضر در بازی ها از کشورهای ارمنستان و گرجستان رژه رفتند. در این دوره از بازی ها ١٦ تیم حضور دارند.

در این دوره از بازی ها ورزشکارانی از شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شاهین شهر، رشت، ارومیه، و کشورهای ارمنستان و گرجستان در ۹ رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. به رقابت خواهند پرداخت. 

(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
(تصاویر) المپیک ارامنه در ایران
 
*عکاس: عرفان کوچاری/ تسنیم، احمد معینی جم/ ایرنا
ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
26 شهریور 1395

به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، «گاگیک تساروکیان» رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان که ظهر روز گذشته وارد ایران شده است ، ضمن دیدار و گفت و گو با کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، تفاهم نامه همکاری دو جانبه ای را به امضا رساند.
رئیس کمیته ملی المپیک ایران در این دیدار با اشاره به نزدیکی فرهنگ دو کشور و دوستی دیرینه ایران و ارمنستان گفت: مردمارمنستان از دیرباز جزو نزدیکترین دوستان و همسایگان کشور ما بوده اند و امروز شاهدیم که هموطنان شما در ایران خود را یک ایرانی کامل می دانند و در مهمترین امور و تصمیم گیری ها نیز نقش دارند.
هاشمی افزود: این ارتباط در حوزه سیاسی و اقتصادی هم در سطح بسیار خوب و بالایی بوده که به طور حتم بعد از این نشست می تواند در بخش ورزشی نیز بهبود یافته و به بهترین رابطه بیانجامد.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد این نوع روابط خوب در حوزه ورزش از سیاست های دولت دکتر روحانی است، اظهار داشت: ارتباط دو کشور در حوزه ورزش بی شک می تواند موزانه خوبی در سایر حوزه های همکاری نیز ایجاد کند و به طور قطع با پیگیری جدی دو طرف برای پیاده سازی بندهای تفاهم نامه شاهد روزهای خوبی در ورزش دو کشور خواهیم بود.
رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان نیز در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین کمیته ملی المپیک بواسطه فراهم سازی برپایی این نشست و امضای تفاهم نامه همکاری گفت: لازم می دانم پیروزی ورزشکاران ایرانی را در بازی های المپیک ریو که با عنوان بیست و پنجمی بین ٢٠٦ کشور همراه بود تبریک بگویم. 
«گاگیک تساروکیان» افزود: بدیهی است که کسب این نتیجه ماحصل برنامه ریزی و فعالیت و همت دولت، مجموعه ورزش ایران و تلاش ارزنده ورزشکاران و مربیان سخت کوش ایرانی است.
وی ادامه داد: من خود سال ها ورزش قهرمانی کرده ام و به خوبی روی ورزشکاران ایرانی شناخت دارم. به جرات می توانم بگویم نگاه ورزش دنیا به ورزش و ورزشکاران ایرانی و ارمنی نگاهی محترمانه است چرا که می دانند انگیزه، توان و اراده آنها برای خلق هر نوع شگفتی مناسب است.
رئیس کمیته ملی المپیک ارمنستان در ادامه بیان داشت: خوشبختانه مردم دو کشور ایران و ارمنستان بعنوان مردمانی میهمان نواز و با فرهنگ در جهان شناخته شده اند و حضور من در کمیته ملی المپیک تهران نشان دهنده این است که نمی خواهیم در حد حرف و تعارف با هم کار کنیم. تصمیم و اراده دو طرف پیاده سازی کامل تفاهم نامه دوجانبه است که من نیز مطمئنم نکات مثبت فراوانی برای طرفین به همراه خواهد داشت.
در این جلسه مقرر شد مسئولیت اجرایی تفاهم نامه به دبیر کل کمیته های المپیک دو کشور اعطا شود.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
06 شهریور 1395
ارمنی‌ها با امضای طوماری با 35 هزار امضاء خواستار اعطای مدال طلای وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک به میگران آرتونیان شدند.
 
به گزارش تابناک ورزشی، در دیدار فینال وزن 66 کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک 2016 برزیل ما بین میگران آروتونیان و داور استفانک صرب، ارمنی ها به شدت نسبت به داوری این مسابقه اعتراض داشتند و معتقد بودند قضاوت ناصحیح در این دیدار مشهود بود. 
 
آروتونیان در این زمینه گفت: برای حضور در المپیک ریو مشکلات زیادی را تحمل کردم ولی با این ناعدالتی ها در المپیک ناامید شدم.
وی خاطر نشان کرد: این موضوع به معنای توهین به استفانک نیست. وی یک مبارزه خوب است ولی مدال طلای المپیک متعلق به من است.
 
همچنین مسئولان کمیته ملی المپیک ارمنستان با ارسال نامه ای به توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک خواستار اعطای مدال طلای وزن 66 کیلوگرم به آرتونیان شدند
ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
27 تیر 1395

سابت دیده بان ارمنستان روبرت مارکاریان

به نوشته یکی از روزنامه های ارمنستان ایران نگرانی هایی در رابطه با تحولات اخیر پیرامون مذاکرات صلح در قره باغ دارد.

روزنامه "هایگاگان ژاماناک" در گزارشی به نگرانی ها و ملاحظات ایران پیرامون مذاکرات صلح قره باغ پرداخت و نوشت."به گزارش منابع دیپلماتیک، جمهوری اسلامی ایران نگرانی هایی پیرامون روند مذاکرات صلح قره باغ دارد."

به نوشته این روزنامه پس از جنگ اوایل آوریل در قره باغ شاهد تحرک جدیدی در روند مذاکرات صلح قره باغ بوده ایم و درباره جزئیات و موضوعات این مذاکرات گزارشات مختلفی منتشر شده اند.

این روزنامه با اشاره به نگرانی های ایران از روند کنونی مذاکرات افزود است."ایران نگرانی هایی پیرامون "طرح لاوروف" دارد که در آن بر بازگرداندن پنج منطقه به جمهوری آذربایجان تاکید شده است. ایران بازگردانده شدن این مناطق را که هم مرز با این کشور می باشند در تضاد با منافع خود می داند و سعی بر تاثیرگذاری بر آن دارد."

به ادعای این روزنامه ارمنی همزمانی سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به باکو با سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به جمهوری آذربایجان اتفاقی نبوده و به احتمال زیاد در این دیدار ملاحظات ایران پیرامون بازگردانده شدن این پنج منطقه به مقامات روسیه منتقل خواهد شد.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
18 تیر 1395

تمرین تیم فوتبال استقلال عصر امروز در ارمنستان پیگیری شد و سفیر ایران در ارمنستان میهمان آبی‌پوشان بود.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تمرین عصر امروز تیم استقلال از ساعت ١٨ به وقت محلی برگزار شد و طی آن بازیکنان زیر نظر منصوریان برنامه های تاکتیکی را مرور کردند.
سجادی سفیر ایران در ارمنستان امروز به همراه چندین نفر از اعضای سفارت در محل تمرین حاضر شده و به اعضای تیم استقلال خوشامد گفتند. میهمانان تمرین امروز با استقبال منصوریان رو به رو شدند.

تیم فوتبال استقلال فردا مجددا تمرینات آماده سازی خود را دنبال خواهد کرد.

برخی از ارمنستانی‌ها هم برای تماشای تمرین استقلال در زمین تمرین حضور داشتند.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
18 تیر 1395

دیدار تدارکاتی استقلال و آرارات با برتری یک گله تیم ارمنستانی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال استقلال که برای برگزاری یک اردوی تدارکاتی راهی ارمنستان شده است، در نخستین بازی تدارکاتی خود برابر آرارات این کشور با یک گل مغلوب شد.

در نیمه نخست این دیدار استقلال بازی برتری را ارائه داد و یکی از بهترین فرصت های این تیم را امید ابراهیمی در دقیقه 20 از دست داد. این بازیکن در موقعیتی تک به تک با دروازه بان قرار داشت اما نتوانست دروازه آرارات را باز کند. در نهایت تلاش دو تیم برای رسیدن به گل در نیمه نخست بی حاصل بود.

در نیمه دوم این دیدار استقلال به فشار خود ادامه داد و در دقیقه 53 بازیکنان این تیم معتقد بودند داور یک ضربه پنالتی به سود تیمشان اعلام نکرده است. آنها اعتقاد داشتند که بازیکن آرارات روی امید نورافکن مرتکب خطای پنالتی شده است.

در ادامه این نیمه و در دقیقه 65 ضد حمله بازیکنان آرارات یک گل برای این تیم به همراه داشت تا بازی یه بر صفر به سود تیم ارمنستانی شود. بعد از این گل استقلالی ها فشار زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردند و فرصت های خوبی را کاوه رضایی و فرشید باقری از دست دادند.

در اواخر نیمه دوم فشار استقلالی ها روی دروازه تیم آرارات بیش از پیش شد ولی شاگردان منصوریان فرصت های گلزنی را یکی بعد از دیگری از دست دادند. از جمله این فرصت ها این بود که محسن کریمی یک موقعیت تک به تک را برای استقلال از دست داد تا در نهایت استقلال در این دیدار تن به شکست یک بر صفر دهد.

در ترکیب اولیه استقلال در این دیدار مهدی رحمتی، هرائر مگویان، میثم مجیدی، رابسون جانواریو، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، مجید حسینی، بختیار رحمانی، یعقوب کریمی، بهنام برزای و علی قربانی به میدان رفتند. در نیمه دوم استقلال با ترکیب مهدی رحمتی، محمد حسین کنعانی زادگان، امین حاج محمدی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، امید نورافکن، فرشید باقری، آرش افشین، محسن کریمی، جابر انصاری و کاوه رضایی بازی را آغاز کرد.

چیزی حدود 200 هوادار ایرانی استقلال را در این بازی تشویق کردند. این هواداران با شعار ایران، ایران، استقلال را تشویق می کردند. آنها همچنین از منصوریان خواستند تا موجبات کسب یک ستاره دیگر را برای این تیم فراهم کند.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
14 تیر 1395

سرپرست روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان روز شنبه گفت : دو گروه کوهنوردی استان گیلان به صورت مجزا ، طی هفته گذشته به قله آراگاتس در کشور ارمنستان صعود کردند . 
سعید علیپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : گروه کوهنوردی سرک رستم آباد در قالب یک گروه پنج نفره و به سرپرستی ایرج حسین نژاد موفق شدند قله آراگاتس کشور ارمنستان را فتح کنند . 
وی اظهار کرد : همچنین کوهنوردان شهرستان لاهیجان استان گیلان نیز در یک گروه کوهنوردی 14 نفره ، موفق شدند به قله چهار هزار و 90 متری آراگاتس ارمنستان صعود کنند . 
وی ادامه داد : این گروه کوهنوردی که در یک شرایط بد جوی حرکت خود را آغاز کرده بودند ، پس از طی مسیرهای سخت گذر ، توانستند قله آراگاتس کشور ارمنستان را فتح کنند . 
سرپرست روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد : آراگاتس یک کوه آتشفشان خاموش است و چهار قله دارد که دور تا دور یک دهانه آتشفشانی قرار دارند . 

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
06 تیر 1395

میثم نصیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 ایوان فیلیپ اف از روسیه را شکست داد و در دور سوم در مقابل لوان کلیخاشویلی از گرجستان قرار گرفت و با کسب نتیجه 10 بر صفر به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
وی در مرحله نیمه نهایی مقابل هاروتیون الکسانیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله فینال راه پیدا کرد تا قدرت و توانمندی خود را در مقابل آلن گوگایف از کشتی گیران قدر و شاخص روسیه محک بزند.
نصیری در این دیدار در مصاف با آلن گوگایف که نفر دوم جهان در سال 2010، قهرمان اروپا در سال 2012 میلادی و نفر سوم رقابت های قهرمانی روسیه در سال 2016 میلادی است با نتیجه 5 - 5 و به دلیل اخطار بیشتر کشتی را واگذار کرد و به نشان نقره بسنده کرد.
در همین وزن سیداحمد محمدی دیگر کشتی گیر شایسته مازندران در دور اول با نتیجه 12 بر یک از سد آرتور باغداساریان از ارمنستان گذشت. 
وی دور بعد مقابل ناریک سیرونیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل آلن گوگایف از کشور روس از دور رقابت ها کنار رفت اما میثم نصیری کشتی گیر زنجانی مرعوب این کشتی گیر روسیه نشد و تمام توان خود را برای چیره شدن بر این کشتی گیر صاحب نام و عنوان دار به کار گرفت که متاسفانه به دلیل اخطار بیشتر شانس نشان طلا را از دست داد.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
31 خرداد 1395

تیم منتخب کشتی آزاد ایران برای حضور در جام استفان سرکسیان ارمنستان راهی این کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان روزهای 5 و 6 تیرماه در شهر واندازور برگزار می‌شود. اسامی تیم منتخب کشتی آزاد برای حضور در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: رضا اطری

65 کیلوگرم: سید احمد محمدی، میثم نصیری

97 کیلوگرم: امیر محمدی

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی، پرویز هادی

با توجه به مصوبه شورای فنی تکلیف ملی پوش اوزان 65 و 125 کیلوگرم با اعزام به رقابت‌های جام علی‌اف روسیه یا ارمنستان تعیین تکلیف می‌شود که با توجه به اعزام تیم به ارمنستان، حضور در جام علی‌اف منتفی است.

ادامه مطلب...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
صفحه1 از6