دیدار روزنامه‌نگاران ارمنی‌زبان با جنتی و معاونانش

  • جمعه, 26 شهریور 1395 ساعت 21:17
  • منتشرشده در اخبار فرهنگی
  • خواندن 250 دفعه

مدیرکل اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیدار خبرنگاران ارمنی کشورهای گوناگون با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی گفت: روزنامه‌نگاران ارمنی زبان کشورهای گوناگون که به مناسبت هشتاد و پنجمین سال انتشار روزنامه ارمنی زبان «آلیک» و شرکت در المپیک ارامنه در ایران حضور دارند با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان فرهنگی و مطبوعاتی وی دیدار می‌کنند.
 
وی با اشاره به ملیت خبرنگاران دعوت شده در این دیدار عنوان کرد: این خبرنگاران از کشورهای ارمنستان، امریکا، کانادا، سوریه، چک و فرانسه دعوت شده‌اند و روز شنبه (27 شهریور ماه) در هتل انقلاب با علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار خواهند داشت.
 
 
وی افزود: همچنین تور فرهنگی برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است و از قره کلیسا در استان آذربایجان غربی و کلیسای جلفا در اصفهان (از بناهای مذهبی متعلق به ارامنه) بازدید خواهند کرد.
 
بر اساس این گزارش، روزنامه «آلیک» دومین روزنامه قدیمی ایران پس از روزنامه اطلاعات و تنها روزنامه ارمنی زبان ایران است که از سال 1310 در تهران منتشر می‌شود. این روزنامه در ابتدای تأسیس به صورت هفته نامه و ماهنامه انتشار می‌یافت و از سال 1341 به طور منظم به صورت روزنامه منتشر می‌شود.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم