دشمنان زبون ایران در برابر عظمت عشق ارامنه به ایران سر تعظیم فرود آوردند

دشمنان زبون به امید نابودی آینده این سرزمین آزادی ،استقلال و پیشرفت ایران زمین را هدف قرار دادند اما این کوته نظران نتوانستند عمق و وسعت عشق ما را به وطن درک نموده و به همین واسطه شکست خورده و نادم در برابر عظمت این عشق سرتعظیم فرود آوردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به مناسبت برگزاری مسابقات ورزشی المپیک ارامنه در تهران «گئورگ وارتان» مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی آرارات در سخنرانی خود گفت: دشمنان کوته نظر نتوانستند عمق و وسعت عشق ما را به وطن درک نموده و به همین واسطه شکست خورده و نادم در برابر عظمت این عشق سرتعظیم فرود آوردند.

متن سخنان وی به شرح زیر است:

بنام یگانه آموزگاری که انسان را از کژی برحذر و به راستی سفارش می نماید.

خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان ارمنی ،جناب سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور ،جناب طومانیان سفیر محترم جمهوری ارمنستان در ایران،اساتید گرامی نمایندگان محترم ارامنه ایران در مجلس شورای اسلامی دکتر خانلری و مهندس آبراهامیان ،نمایندگان محترم اقلیتهای دینی در مجلس شورای اسلامی ،نمایندگان محترم وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران ،ریاست محترم اداره کل ورزش استان تهران ،اعضای مغزز شورای اسلامی شهر تهران و محله آرارات ،نمایندگان محترم فدراسیون‌ها و کمیته های ورزشی و داوری کشور ،خانواده بزرگ ایرانیان ارمنی ، ورزشکاران عزیز، به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات حضور شما بزرگواران را در مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین دوره مسابقات ورزشی ارامنه ایران خیر مقدم عرض می نمایم.

مسابقات ورزشی امسال مصادف است با هشتادو پنجمین سالگرد تاسیس روزنامه ارمنی زبان آلیک که از نظر قدمت دومین روزنامه ایرانی است.

این روزنامه به همت مسئولین و دست اندرکاران متعهد و خدوم خود در طی این گذر زمان، بلا انقطاع به رسالت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی خود مشغول بوده است.

به همین دلیل و به احترام زحمات بی بدیل خانواده اصحاب رسانه برآن شدیم تا المپیک ارامنه امسال را بنام ایشان و یادمان این تلاش هشتاد و پنج ساله نامگذاری نمائیم .

رجای واثق دارم که این عزیز 85 ساله سالیان متمادی در سنگر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استوار خواهد ماند.

امروز شاهد افتتاحیه چهل و هشتمین دوره مسابقات ورزشی ارامنه کل کشور بوده و مفتخریم که در چند دوره اخیر این مسابقات میزبان هم کیشان خود از کشورهای دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران هستیم،اما امسال علاوه بر ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز خانواده آرارات پذیرای حضور همکاران خانواده آلیک از اقصی نقاط جهان می باشد.

ضمن عرض خیر مقدم ویژه به این عزیزان مطمئن هستیم که ایشان با چشم نافذ خود به واقعیتها و ارزشهای والائی که در تکوین همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف ابراهیمی نقش داشته اند ،آگاه گشته و این دستاورد معجزه آسا را که بواسطه آن اعضای مختلف خانواده بزرگ ایران زمین به همراهان بی ریای قافله پیروزمند ایرانیان تبدیل شده اند را ارج خواهند نهاد.

ترتیب دادن اینگونه مسابقات همه گیر ،پایه ای بود جهت تربیت ذهن ، روح و جسم فرزندان میهن عزیزمان و آموزش انضباط و میهن پرستی به نوباوگان خانواده بزرگ ایران.

سربازان رشید و شهیدان والا همت ارامنه که در تنومند شدن درخت پربار انقلاب مردمی ایران زمین نقش حیاتی خود را ایفا نمودند شجاعت و ایستادگی را در چنین میادین و دانشگاههای انسان سازی کسب نمودند و پس از آن همسفران کاروان باورهای مردم ایران شدند.

و امروز ارامنه ایران مفتخرند که در این سفر عشق ،رفیق نیمه راه نبوده و همواره از مسافران غیرتمند آن قافله بزرگ بوده اند. 

وجود بیش از 300 شهید،جانباز و آزاده ارمنی دلیلی بر این مدعاست که ما خود را ایرانیانی همطراز با دیگر برادران و خواهران ایرانی میدانیم و برای جانفشانی در راه اهداف والای کشورمان آماده ایم.

وجود خیل عظیم صنعتگران و متخصصان مجرب ارمنی دلیلی بر این مدعاست که ما نیز برای پیشرفت و توسعه صنعتی ایران عزیزمان از هیچ کاری فروگذار نیستیم.

وجود اساتید دانشگاهی و معلمین دلسوز ارمنی در کنار دیگر برادران و خواهران ایرانی دلیلی براین مدعاست که ارامنه همواره در راه اعتلای اهداف فرهنگی و آموزشی کشور داوطلب بوده اند.

دشمنان زبون به امید نابودی آینده این سرزمین آزادی ،استقلال و پیشرفت ایران زمین را هدف قرار دادند و در صدد جلوگیری از رشد و توسعه کشورمان بر آمدند ،اما این کوته نظران نتوانستند عمق و وسعت عشق ما را به وطن درک نموده و به همین واسطه شکست خورده و نادم در برابر عظمت این عشق سرتعظیم فرود آوردند.

حضار ارجمند و مسئولین گرامی حتماً مستحضرید که بقا و ارتقای چنین برنامه های تربیتی گسترده و عظیم ،جز به حمایت مسئولین وهمت مجریان میسر نخواهد بود.حمایت وهمتی که لازم به ملزوم یکدیگرند.

از حمایتهای بیدریغ شما مسئولین ورزشی کشور تشکر نموده و در عین حال درخواست داریم تا همه توان خود را در ارج نهادن به همت جامعه ارمنی بکار بسته ،ما را در توسعه و نگهداری باشگاه فرهنگی و ورزشی "آرارات یاری فرمائی و با اختصاص منابع مالی و فکری به بالندگی خانواده ورزش دوست ارامنه مساعدت بفرمائید.

درخاتمه بار دیگرحضور و حسن نظر کلیه عزیزان به رشد و تعالی جوانان و نوباوگان میهن عزیزمان را ارج نهاده و امیدواریم تا جهان توان درک عظمت نیروی نهفته در این همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف ابراهیمی در موزائیک زیبای ایران زمین را داشته باشند.

از ورزشکاران انتظار بازیهای جوانمردانه ،ازداوران انتظار صلابت در عین بی طرفی را داشته و برای تماشاگران و حاضرین در مسابقات روزهای سرشار از شادی و طراوت را آرزومندیم.

همه با هم با عظمی راسخ در جاودانگی عرش نیلگون و ارض آرام میهن مقتدرمان اهتمام خواهیم ورزید.

پیروز و منصور باشید.

هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم