تز دکتری اسقف ارامنه درباره امام حسین(ع)برای ما ارزشمند است

تهران - ایرنا - مدیر مسئول روزنامه اطلاعات در بیان همزیستی پیروان ادیان مختلف در کشور گفت: برای ما خیلی ارزشمند است که تز دکترای اسقف ارامنه تهران درباره امام حسین (ع) است.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام محمود دعایی روز شنبه در مراسم گرامیداشت هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس روزنامه ' آلیک ' ( قدیمی ترین روزنامه ارمنی زبان) سخن می گفت افزود: تعدادی از ارامنه کشور درباره قیام سید الشهدا مقاله و پژوهش نوشته اند.
وی ارامنه را از جمله حاضران در حوادث و اتفافات ایران در چند سال اخیر عنوان کرد و اظهار داشت: ارامنه در نهضت مشروطیت، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ... حضوری فعال داشته اند که تقدیم صدها شهید گواه این مدعاست.
این روحانی به سابقه دوستی و همکاریش با هموطنان مسیحی درسال های اخیر اشاره کرد و گفت : با یکی از ارامنه عزیز دوست بودم و وقتی به هم می رسیدیم من صلیب می کشیدم و او صلوات می فرستاد.
وی ادامه داد: همزیستی و تعامل مسالمت آمیز امام موسی صدر با مسیحیان زبانزد بود تا جاییکه به او لقب مسیح زنده داده بودند.
مدیر مسئول روزنامه اطلاعات از نمایندگان رسانه های ارامنه حاضر در ایران دعوت کرد تا در طول هفته های آینده از این موسسه مطبوعاتی بازدید داشته باشند و با نظرات و دیدگاهیشان بر کیفیت کار این رسانه بیفزایند.
مراسم بزرگداشت هشتاد وپنجمین سال تاسیس روزنامه «آلیک» با حضور جمعی از مدیران مسئول روزنامه های ارمنی، نماینده ارامنهاصفهان و جنوب در مجلس شورای اسلامی، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در هتل انقلاب تهران برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم